ΣΑΕΚ Τριανδρίας
email: grammateia@saek-triandr.thess.sch.gr
ΕΣΠΑ

Νέα επωνυμία του ΔΙΕΚ σε ΣΑΕΚ Τριανδρίας

Ημερομηνία: Πέμπτη, 25 Ιανουαρίου 2024.

Το Δημόσιο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΔΙΕΚ) Τριανδρίας, ανακοινώνει επίσημα τη νέα επωνυμία του, σε συνέχεια της δημοσίευσης στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης του νέου νόμου 5082/2024 του υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού “Ενίσχυση του Εθνικού Συστήματος Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης”.

Η νέα επωνυμία στο εξής θα είναι “Δημόσια Σχολή Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης Τριανδρίας” με συντομογραφία Σ.Α.Ε.Κ. Τριανδρίας.

Η Δημόσια Σχολή Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης Τριανδρίας θα συνεχίσει να προσφέρει νέες ειδικότητες κατάρτισης υψηλής ποιότητας, με σύγχρονους οδηγούς κατάρτισης και στηριζόμενη σε εξειδικευμένους και έμπειρους εκπαιδευτές. Βασικοί στόχοι μας παραμένουν, η συνεχής αναβάθμιση της παρεχόμενης κατάρτισης, η προσαρμογή στις νέες απαιτήσεις της αγοράς εργασίας και η παροχή των καλύτερων δυνατών ευκαιριών στους σπουδαστές μας για επαγγελματική εξέλιξη..

Ετικέτες: Σπουδαστές
Άλλες πρόσφατες ανακοινώσεις