• 27/01/2022:
    ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΟΥΙΤΙ
    Θέσεις πρακτικής άσκησης για βοηθούς βρεφονηπιοκόμων
  • 03/01/2022:
    ΕΥΕΞΙΑ ΛΑΙΦ & ΦΙΤΝΕΣ
    ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ 2 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ. ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΣΤΑ ΒΑΡΗ - ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ
  • 16/12/2021:
    Μουσείο Μακεδονικού Αγώνα
    Το ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ επιθυμεί να δεχθεί σπουδαστές/στριες από το ΙΕΚ Τριανδρίας, με ειδικότητα «Φύλακας Μουσείων και Αρχαιολογικών Χώρων» για την επόμενη περίοδο πρακτικής άσκησης. Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με το Ίδρυμα Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα
  • 30/11/2021:
    Παιδικός σταθμός ΓΑΛΗΝΗ
    Ο παιδικός σταθμός ΓΑΛΗΝΗ (Κρήτης 60) στην ανατολική Θεσσαλονικη ενδιαφέρεται να συνεργαστεί με τελειόφοιτες σπουδάστριες απο το Δ.ΙΕΚ Τριανδρίας για εξάωρη πρακτική άσκηση.
  • 30/11/2021:
    Γραφείο Γενικού Τουρισμού L.A. Travel
    Ζήτηση υποψηφίων για πρακτική άσκηση. Αρμοδιότητες: Εξυπηρέτηση πελατών (τηλεφωνικά - γραπτά). Διαχείριση κρατήσεων. Κράτηση - έκδοση αεροπορικών εισιτηρίων. Οργάνωση ταξιδιωτικών πακέτων. Γραμματειακή υποστήριξη. Επιθυμητά προσόντα: Ευχέρεια λόγου - ορθοφωνία. Γνώσεις Αγγλικών. Βασικές γνώσεις Η/Υ (word, excel, internet). Παραγωγή γραπτού λόγου (σύνταξη email). Παρακαλούμε για την άμεση αποστολή βιογραφικών.
  • 22/11/2021:
    RAIN DESIGN - Creative & Web design office
    Αναζητούμε γραφίστρια για πρακτική άσκηση στο γραφείο raindesign στη Πυλαία - Άνω τούμπα Θεσσαλονίκης. Εάν είναι εφικτό θα μπορούσατε να μας στείλετε κάποια διαθέσιμα βιογραφικά;
  • 19/11/2021:
    TOR HOTEL GROUP
    Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως έχουμε θέσεις πρακτικής ανοιχτές για τα ξενοδοχεία της πόλης City Hotel & The Excelsior. Στις 15/12 αναζητούμε πρακτική για groom. Στις 01/01/2022 αναζητούμε δύο θέσεις για σέρβις. Στις 15/01/2022 αναζητούμε δύο θέσεις για μαγειρικό.   Είμαι στη διάθεσή σας για κάθε υποψήφιο σπουδαστή που ενδιαφέρεται. Σας ευχαριστώ θερμά.
  • 05/11/2021:
    Δημοτική Πινακοθήκη Θεσσαλονίκης
    Η Δημοτική Πινακοθήκη Θεσσαλονίκης η οποία στεγάζεται στο κτίριο της Casa Bianca, στη συμβολή των οδών Βασ. Όλγας 182 και Θεμ. Σοφούλη, φιλοξενεί στους τρεις ορόφους της, εκθέσεις μεγάλων δημιουργών καθώς και διάφορες πολιτιστικές εκδηλώσεις. Στον Α' όροφο εκτίθεται η μόνιμη έκθεση έργων Νικολάου Γύζη, ενώ στο υπερώο εκτίθενται έργα χαρακτικής και γλυπτά, από τις αντίστοιχες συλλογές. Είναι εξαιρετικά δημοφιλής στους δημότες της πόλης μας, τους επισκέπτες της και δέχεται καθημερινά μεγάλο αριθμό επισκεπτών. Ειδικότερα δε, όταν φιλοξενεί μεγάλα επετειακά γεγονότα - όπως επί του παρόντος τη μεγάλη έκθεση, αφιέρωμα στο Ν. Γύζη, με πίνακες μεγάλου συμβολισμού και αναγνωρισιμότητας, όπως το "Κρυφό Σχολειό" οι ανάγκες επιτήρησης-φύλαξης των χώρων της, είναι ιδιαίτερα αυξημένες. Για το λόγο αυτό, παρακαλούμε πολύ να εξετάσετε τη δυνατότητα πραγματοποίησης της πρακτικής άσκησης των φοιτητών σας - από τα αντίστοιχα τμήματα - εδώ στη Δημοτική Πινακοθήκη. Συγκεκριμένα, χρειαζόμαστε 8-10 άτομα, αν είναι δυνατόν, εφ όσον είναι τρεις οι όροφοι, με 4-5 επι μέρους δωμάτια ο κάθε όροφος και με λειτουργία καθημερινή, πλην Δευτέρας, 10.00- 20.00 Τρίτη ως Παρασκευή, 11.00- 18.00 το Σάββατο και 11.00- 16.00 την Κυριακή. Επισημαίνουμε εδώ ότι: η πρακτική άσκηση των φοιτητών σας εδώ, είναι ένα ιδιαίτερα θετικό στοιχείο στο βιογραφικό τους, εφ όσον αποκτούν πολύπλευρη και πολυεπίπεδη εμπειρία, σε ένα εξαιρετικό, επί πλέον, περιβάλλον. Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επί πλέον πληροφορία ή διευκρίνιση.
  • 29/10/2021:
    Ζητείται κοπέλα για πρακτική άσκηση σε θέση Βοθού Βρεφονηπιoκόμου στον παιδικό σταθμό μας που βρίσκεται στην Ανατολική Θεσσαλονίκη.
  • 01/09/2021:
    Χαμόγελο
    Βοηθός στο τμήμα των προνηπιων. Χαρτοκοπτικη - κατασκευές . Ανάγνωση παραμυθιού.
  • 15/06/2021:
    DATAWAYS
    Eνδιαφερόμαστε για την κάλυψη μιας θέσης ενός πρακτικά ασκούμενου ατόμου στο γραφείο μας για το επόμενο διάστημα. Το επιθυμητό γνωστικό αντικείμενο που θα κάλυπτε τις ανάγκες μας είναι το φάσμα των λογιστικών-φοροτεχνικών υπηρεσιών αλλά και ευρύτερες υπηρεσίες,όπως διοικητικό και οικονομικό στέλεχος.
  • 11/06/2021:
    ELIXIR HEALTH & FITNESS BOUTIQUE STUDIOS
    ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΣΤΑ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
  • 03/05/2021:
    Atlantica Hotels & Resorts
    Ο ξενοδοχειακός όμιλος ATLANTICA HOTELS & RESORTS προσφέρει θέσεις πρακτικής άσκησης στους παρακάτω προορισμούς και ειδικότητες: Κέρκυρα, Ρόδος, Κως, Ζάκυνθος F&B Serviceεστιατόρια και bars Κουζίνα Οι ενδιαφερόμενοι σπουδαστές μπορούν να επικοινωνήσουν με αποστολή του βιογραφικού τους στο παρακάτω email, υπόψη κας. Μαρίας Κουτρούλη mkoutrouli@atlanticahotels.com
  • 03/05/2021:
    Akrotiri Beach Hotel
    Το ξενοδοχείο Akrotiri Beach 4* στην Παλαιοκαστρίτσα, Κέρκυρα, εν όψει της καλοκαιρινής σεζόν 2021, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό του εκπαιδευόμενους για την περαίωση της πρακτικής τους άσκησης στα εξής τμήματα: 1.    Επισιτιστικό τμήμα (Εστιατόρια, μπαρ, κουζίνα) 2.    Υπηρεσία Ορόφων (Housekeeping) 3.    Υποδοχή Με εκτίμηση, Γιάννης Μουμούρης